Design & Develop with by ZARBIN

انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی

خبرهای خوبی در راه است!

گزارش دیدار اعضای انجمن احقا از یک قربانی اسید پاشی


گروهی از اعضای انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی، از یک قربانی جوان بازدید کرده و از نزدیک با مشکلات و مسائل وی آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی احقا، این زن قربانی که سی سال سن دارد، پس از ده سال زندگی مشترک، سرانجام به دلیل اعتیاد و ضرب و شتم جدا شد. بهمن ماه 97 همسر سابق این خانم به بهانه ازدواج مجدد او به محل کارش رفته و اقدام به ایجاد مزاحمت برای وی می¬کند اما این قربانی برای حفظ آبرویش در محل کار، از او می¬خواهد تا در اتوموبیل با یکدیگر صحبت کنند.
زمانی که این زن به همراه همسر سابقش سوار اتوموبیل می¬شود، مرد دست به عمل غیر انسانی اسیدپاشی می¬زند.این اتفاق منجر به سوختگی نیمی از صورت، آب شدن گوش و سوختگی شدید دست¬ها و بخشی از قسمت جلوی بدن او شده است.
مجرم این پرونده در حال حاضر با وثیقه آزاد است و قربانی در حال گذراندن دوره طولانی و شاید همیشگی درمان و عمل های پی در پی است.این قربانی نیز مانند قربانیان دیگر با عدم استفاده از بیمه و هزینه های بالای درمان، طولانی بودن زمان دادگاه¬ها و مشکلات مشابه دست و پنجه نرم می¬کند.
این خانم اهل شهرستان گرمسار است و مراحل درمانی خود را در بیمارستان لبافی نژاد تهران طی می¬کند.
در این دیدار «محسن مرتضوی» عضو هیات مدیره انجمن و از قربانیان اسیدپاشی به همراه گروهی از داوطلبان انجمن حضور داشتند. محسن از شرایط خود و دیگر قربانیان که اکثرا آسیب های بیشتری دیده اند با این خانم صحبت کرد و به او امید داد. همچنین با گرفتن مدارک عضویت،وی را عضو انجمن کرد تا انجمن بتواند از او در زمینه¬های پزشکی، قضایی و ... حمایت کند.
انجمن حمایت از قربانیان اسید پاشی در سال 96با هدف حمایت های روحی، روانی و مادی از قربانیان اسید پاشی تشکیل شده است. اولین و مهمترین هدف انجمن شناسایی قربانیان اسید پاشی به منظور خدمات رسانی (پزشکی، حقوقی، روانشناسی و ...) است.
منبع: روابط عمومی احقا ـ 2 خرداد 1398

بیشتر بخوانید