Design & Develop with by ZARBIN

انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی

خبرهای خوبی در راه است!

قربانیان اسیدپاشی نمایشگاه آثار تجسمی برپا کردند


محسن مرتضوی برگزارکننده این نمایشگاه و یکی از قربانیان اسیدپاشی که به فعالیت‌های منبت کاری اشتغال دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب گفت: چهارمین نمایشگاه «هویت» با همکاری انجمن حمایت از قربانیان اسید پاشی و معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی تهران به مدت پنج روز در موزه رضا عباسی میزبان علاقه مندان خواهد بود.

او با بیان اینکه این نمایشگاه شامل آثار هنری همچون: سفال، معرق، منبت و آثار حجمی چوبی است، یادآور شد: معصومه عطایی، آرزو هاشمی نژاد، فاطمه قاسمی من از هنرمندان قربانی اسیدپاشی هستند که آثارشان به همراه آثار ۱۵ نفر از هنرمندان معلول جسمی و حرکتی در این نمایشگاه ارائه شده است. همچنین ۱۰ تن از اساتید و هنرمندان رشته‌های معرق، منبت، مجسه و پیکرتراشی نیز در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهداف این نمایشگاه این است که به تمام اقشار آسیب‌دیده جامعه کمک کند و صدای آنها را از طریق هنر به گوش جامعه برساند. اینکه اعلام کند کسانی که مددجو یا قربانی اسید پاشی هستند پا به پای افراد دیگر جامعه و هنرمندان می‌توانند کار می‌کنند. یکی از دلایلی که این نمایشگاه یه صورت مشترک میان اساتید این رشته‌ها و کمک‌یاب‌ها و قربانیان اسیدپاشی برگزار شده، این است که بگوییم تفاوتی میان آن‌ها وجود ندارد.

این نمایشگاه از اول تا پنجم بهمن ماه از ۱۰ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر در سالن گالری‌های موزه رضا عباسی برگزار می‌شود. موزه عباسی در خیابان شریعتی ـ نرسیده به سید خندان ـ روبروی وزارت مخابرات واقع شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

 

 

بیشتر بخوانید