Design & Develop with by ZARBIN

انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی

خبرهای خوبی در راه است!

وکیل‌مدافع روشنایی: زمان اجرای حکم قصاص عضو متهم مشخص نیست


سارا قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد آخرین وضعیت پرونده موکلش، اظهار کرد: متاسفانه روند رسیدگی به پرونده موکلم بسیار کند بوده و هست و موکلم خلاف دیگر قربانیان اسیدپاشی بسیار گمنام بوده است. حدود 7 سال قبل موکل توسط متهم که فکر می‌کرد داوود روشنایی همان فردی است که در دوران کودکی‌اش وی را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، قربانی اسیدپاشی شد. در حالی که تحقیقات نشان داد موکل که نه از نظر سنی و نه از نظر محل زندگی هیچ سنخیتی با متهم نداشته است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: حکم صادره از سوی شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر قصاص عضو توسط دیوان عالی کشور تایید شده است.

قریشی خاطرنشان کرد: خانواده متهم برای اخذ رضایت از موکلم مبلغی را پیشنهاد داده‌اند، این در حالیست که این مبلغ یک‌دهم هزینه‌های درمانی داوود روشنایی نمی‌شود.

این وکیل دادگستری درباره وضعیت کنونی متهم گفت: متهم در حال حاضر در زندان بسر می‌برد.

وکیل مدافع این قربانی اسیدپاشی، اظهار کرد: برای اجرای حکم صادره آیت‌الله آملی‌لاریجانی باید اذن اجرا بدهند؛ بنابراین زمان دقیق اجرای حکم مشخص نیست. مبلغ دیه در نظر گرفته شده برای داوود روشنایی مبلغی حدود 700 الی 800 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا ـ ۱۱ آذر ۱۳۹۲

بیشتر بخوانید