Design & Develop with by ZARBIN

انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی

خبرهای خوبی در راه است!

حمایت حقوقی احقا از قربانیان اسید پاشی


در پی وقوع مجدد حوادث تلخ اسیدپاشی در استان تهران و اصفهان، انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی (احقا) با صدور اطلاعیه­ای، ضمن محکوم کردن این اتفاق­ های تلخ، برای حمایت و کمک از قربانیان این حادثه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی احقا، در روزهای گذشته خبر دو مورد اسیدپاشی در رسانه­ها منعکس شده است. در مورد اول زنی در تهران قربانی رفتار کینه جویانه همسر خود شده و با اسید سوخته و در مورد دوم، دو زن در اصفهان قربانی اختلافی خانوادگی شده و از سوی همسر یکی از آن­ها دچار سوختگی با اسید شده ­اند.

انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی (احقا) با صدور اطلاعیه ­ای ضمن محکوم کردن این اقدامات و یادآوری مجازات­های بازدارنده ناکافی در مورد این عمل مجرمانه اعلام کرد از این قربانیان حمایت خواهد کرد و آماده است تا در ابتدا با ارائه مشاوره ­های حقوقی کامل و معرفی وکیل به صورت رایگان، آن­ها را در طرح شکایت علیه عاملان این عمل مجرمانه یاری رساند تا با توجه به پیچیدگی تخصصی این پرونده ها، احقاق حقوق از دست رفته این قربانیان با سهولت و دقت نظر بیشتری انجام شود.  

این انجمن با هشدار نسبت به تعدد چنین رفتارهای غیر انسانی گفت: «یکی از مهم ترین مشکلات و مسائل درباره جرم اسیدپاشی آن است که در بسیاری از موارد قربانیان به دلایل گوناگون اقدام به طرح شکایت از مجرمان اسیدپاش نمی­کنند. از طرفی مجازات­های ناکافی برای این رفتار مجرمانه که باعث نابودی جسم و روح قربانی می­شود هم باعث شده عاملان اسیدپاشی با جسارت بیشتری دست به این عمل بزنند.»

این انجمن از عموم مردم تقاضا می­کند موارد اینچنینی را به شماره تلفن 09195181050 اطلاع دهند تا انجمن اقدام به حمایت و پیگیری امور مربوط به این قربانیان نماید.

روابط عمومی احقا ـ 21 اردیبهشت 1398

بیشتر بخوانید